PETICE. Technopárty na branickém břehu opět ruší.

Loni v létě město pronajalo prázdnou retenční nádrž na branickém břehu řeky pro technopárty a vysoká hladina hluku přiměla několik občanů proti tomu podat stížnost. Letos se situace opakuje jen s tím rozdílem, že kromě technopárty v retenční nádrži se pořádají hudební produkce i v objektu bývalých ledáren. Obyvatelé ulic Barrandovská, Filmařská a Pod Ateliéry se na Spolek na ochranu Barrandova obrátili s prosbou o pomoc.

Protože problém leží na území MČ Praha 4, poslali jsme stížnost několika zastupitelům MČP4, starostce MČP5 (s prosbou o projednání s jejími stranickými kolegy, kteří jsou ve vedení MČP4) a také několika zastupitelům na Magistrátu. Reakce jsme se dočkali zatím pouze od zastupitelky z Magistrátu. Dostali jsme též kopii dopisu, jímž radní pro kulturu v srpnu 2020 odpověděla na stejnou stížnost občanovi z Malé Chuchle. Citujeme z něj:

Tato krátkodobá akce (2 dny) se na předmětných pozemcích v k. ú. Hodkovičky koná každoročně a doposud odbor hospodaření s majetkem MHMP neobdržel na konání této akce žádnou stížnost.
Vzhledem k průběhu letošní akce, která naopak je předmětem stížnosti, nebudou s tímto nájemcem již nadále uzavírány další případné smlouvy a stávající krátkodobé nájemní smlouvy budou doplněny ustanoveními o konkrétních podmínkách případných audiovizuálních produkcí včetně příslušných sankcí při jejich nedodržení.“

Jak se ukázalo, město vstoupilo podruhé do téže řeky a problém se nám opakuje. Občanům opět došla trpělivost a sepsali petici. Její znění můžete podepsat elektronicky na https://www.petice.com/protestujeme_proti_konani_koncert_v_objektu_byvalych_ledaren_a_v_oputne_nadri_pod_elezninim_mostem_v_braniku_z_dvodu_enormniho_hluku_v_zastavne_oblasti?s=88126689

Dlouhodobě se ukazuje, že pořádání technopárty a rockových koncertů na břehu Vltavy v Pražské kotlině není dobrý nápad. I když se jedná o místa zdánlivě vzdálená od husté zástavby, velmi obtěžující hluk se nad řekou nese třeba od Žlutých lázní až za hřeben barrandovského kopce do vzdálenosti 3km. Proto ani místo opuštěných ledáren a retenční nádrže na branickém břehu, které jsou od Barrandova jen přes řeku, nemůže být pro tyto produkce vhodné.

Prosíme, připojte svůj podpis k elektronické petici a pomozte obyvatelům hlukem zasažených oblastí zajistit si klid nejen pro zbytek tohoto léta.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..