Návrh parkovací zóny na Sídlišti Barrandov k připomínkám

Včera měla Rada MČ Praha 5 v programu schválení parkovacích zón na Sídlišti Barrandov, v Hlubočepích a na Zlíchově. Jako člen Dopravního výboru jsem intervenoval o stažení bodu z jednání, protože nebyl představen nejen veřejnosti, ale ani členům výboru k projednání!

To je bohužel častý postup jednání ODS, kdy je opakovaně důležitý materiál schvalován za zády zastupitelů a bez informování veřejnosti. U takto důležitého bodu, který ovlivní životy tisíců lidí to považuji za skandální. Rada MČ nakonec vyhověla a materiál vyřadila z včerejšího programu. Bude RMČ schvalován až po projednání Výborem dopravy dne 20.9. od 16:00. Pište své připomínky na odbor dopravy MČ Praha 5 nebo přímo předsedovi Dopravního výboru ZMČ Praha 5, ať mají zastupitelé o čem jednat.

Zde jsou podrobnější informace:

Podle informace z Úřadu městské části Praha 5, odbor dopravy, budou parkovací zóny na Sídlišti Barrandov spuštěny ode dne 3.1.2022, a to včetně kontrol dodržování.

Do té doby tedy máte čas si opatřit parkovací oprávnění. Podle § 23 odst. 1 písm. c) zákona č. 13/1997 Sb. je mohou získat pouze osoby s trvalým pobytem. Parkovací oprávnění lze získat osobně nebo elektronicky zde: https://www.parkujvklidu.cz/cs/domovska-stranka/

Pro případné dotazy či námitky se obracejte na: https://www.praha5.cz/sekce/odbor-dopravy-ys/

Zóna je vymezena graficky (v příloze je ke stažení dole pod článkem) na celou plochu Sídliště Barrandov a také oblasti Geologická/Devonská, dále je samostatná zóna pro Hlubočepy a Žvahov.

Sídliště bude celé smíšené

Celá zóna pro Sídliště Barrandov je koncipována jako smíšená. Žádné místo nebude vyhrazeno pouze rezidentům. To znamená, že ve všední dny v době od 8 do 20 hodin je určena pro držitele parkovacího oprávnění s trvalým pobytem (za 1200 Kč nebo 600Kč ročně), ale současně také pro ostatní návštěvníky za 30 Kč za hodinu. Mimo tuto dobu – tj. ve všední dny od 20 do 8hod. rána a o víkendech po celé dny má být parkování volné.

Zkušení místní už nyní přicházejí s připomínkami

Podle prvních ohlasů obyvatel sídliště na Facebooku je celý systém postavený na hlavu. Ve všední dny mezi 8 a 18 hodinou (ve zpoplatněném čase) je obvykle na celém sídlišti místa k parkování dostatek a není třeba jej regulovat. Naopak ve večerních a nočních hodinách (kdy parkování bude volné) je hledání volného místa zlým snem. Někteří diskutující navrhují zpoplatněné doby obrátit a zpoplatnit je přesně naopak pouze v době večerní a noční.

Jiní navrhují, aby přes den byla řešena pouze místa, kam autem musí dojíždět lidé ze širšího okolí. Navrhují větší prostor vyhradit pro krátkodobé stání do max.2 hodin zejména před poliklinikou, poštou, Billou a v ranních hodinách v okolí školy. Ve večerních hodinách by tato místa už měla sloužit pouze rezidentům.

Na sociálních sítích převládá názor, že takto postavený návrh situaci nezlepší a slouží pouze k vybírání peněz. Radnice MČ Praha 5 to tak za parkování schytává od barrandovských stejně jako za bezpečnostní situaci od smíchovských a nedostatek míst ve škole od košířských obyvatel.

Mnozí budou nespokojeni s každým řešením

Řidiči, kteří nemají v dané zóně trvalé bydliště ani nevlastní nemovitost, budou mít problém. Problém budou mít asi též řidiči aut registrovaných na vlastníky v jiné oblasti (např. firemní auta). Naopak mnoho lidí si nepřeje, aby řidiči dodávek svá služební auta v sídlišti nechávala stát a to i přes víkend. To ovšem návrh neřeší, o víkendu bude parkování volné.

Chudší řidiči a ti, kteří jezdí jen svátečně asi nebudou ochotni zaplatit jakoukoliv i sníženou sazbu a svá auta odloží někam dále mimo zónu. Z náhledu na grafické zobrazení zóny (v příloze je ke stažení dole pod článkem) lze odhadnout, že někteří je odloží na cestu Do Klukovic či do Holyně, jiní do ulice Silurské a Pod Habrovou a další na parkoviště Lidlu či čerpacích stanic. To by nepochybně vyvolalo reakci majitelů pozemků a Lidl by spustil závory. Zhorší se již teď velmi omezená možnost nakoupit do auta i u Billy. Naštvaní pak budou úplně všichni.

Tím spíše je nepochopitelné, že profesionálnímu politikovi nedojde, že takovou věc musí předložit k projednání veřejnosti a ne ji utajit i před zastupiteli v dopravním výboru. V poslední době se opakovaně ukazuje, že ODS místo řešení problémů ve své městské části a se svými občany se více věnuje svalování viny za všechny problémy na Magistrát. Pro takový alibismus jste je snad nevolili.

Podávat námitky proti opatření obecné povahy (uvedenému na veřejné desce: https://www.praha5.cz/uredni-deska-umc-praha-5/#8270 ) můžete k Odboru dopravy ÚMČ Praha 5. Psát můžete i předsedovi dopravního výboru. Máte na to 30 dnů od data vyvěšení, tedy od včerejška. Výbor dopravy ZMČ Praha 5 však zasedá 20.9. od 16:00 a můžete se připojit i dálkově.

Připomínky můžete psát i do diskuze pod článkem nebo na facebookové skupině Spolku na ochranu Barrandova – https://www.facebook.com/Spolek.Barrandov  .

Stáhněte si ve formátu *.pdf:

Veřejná vyhláška: VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA- zóna plac. stání Sídl.Barrandov

Situce parkovacích zón: ParkZonaSídl.Barrandov

34 komentářů: „Návrh parkovací zóny na Sídlišti Barrandov k připomínkám

 • 15 října, 2021 (14:13)
  Trvalý odkaz

  Svinarna prvni tridy. Zaplatim 1200 a na oplatku nedostanu vubec nic. Co k tomu rict ? Kdopak se v Praze na tom pakuje ?

  Reagovat
  • 15 října, 2021 (15:04)
   Trvalý odkaz

   Udělali jsme anketu na Sídlišti Barrandov a přes 70% účastníků odmítá jakékoliv platby za parkování. Zjišťovali jsme náklady na provoz parkovacích zón a údržbu parkovacích stání. Podle zdroje blízkého vedení TSK jsou náklady na údržbu parkovacích stání a provoz přepočtené na 1 parkovací místo asi 6-7tisíc Kč/rok. Lidé, kteří neparkují auta na veřejném prostranství a nebo auta nemají vůbec, tak automobilisty dotují. Není tedy pravda, že nedostáváte vůbec nic. Vaše auto zabírá veřejné prostranství (ten prostor, který zabíráte svým autem jen pro vaši soukromou potřebu vám nepatří) a TSK jej nemalými náklady udržuje. Je až absurdní, jak drahé jsou pozemky pro bydlení ve srovnání s tím, jak si lidé nárokují užívat pozemky pro parkování zcela zdarma.

   Reagovat
   • 16 října, 2021 (13:48)
    Trvalý odkaz

    Vratte se na zem. Jake naklady 7tis na parkovaci misto ?
    V realu 1x rocne se zamete ulice a to je uplne vse, co se v nasi ulici Renoirova za rok odehrava. Je mne uplne fuk, co si kterej vykuk vyuctovava. Ja na rozdil od vas zde bydlim a cucim na tu vasi udrzbu parkovacich mist kazdy den. Je to pouze podvod nenasytnych figurek na magistratu. Nic vic, nic min.

    Naopak. Kdyz napadne snih, neuklizi to vubec nikdo. Vyspravku asfaltem u zds by mel platit ten, kdo pri stavebnich upravach skolniho hriste tam jezdil tezkou technikou. O zelen okolo se starate pouze po urgencich predsedy naseho spolecenstvi. Popelnice casto pretekaji, popelari jezdi vyhradne v rannich dopravnich spickach. Poslete rozpocet tech 7tis rocne na jedno parkovaci misto. Rad ho v prizemnim vestibulu vyvesim na nastenku. Podle meho nazoru jste pouze podvodnici a zlodeji, kteri se snzei si nahrabat a lidem na sidlisti zneprijemnit zivot.

    Reagovat
    • 11 listopadu, 2021 (11:00)
     Trvalý odkaz

     Nejsem zástupce TSK, města ani radnice. Provozuji na politicích a městu nezávislý web o Barrandovu. Zveřejněné údaje jsou náklady přepočtené na parkovací místo, jak je TSK uvádí. Nejspíše jsou v nich kromě kritizovaného úklidu i náklady příslušných zaměstnanců a provoz jejich kanceláří. 🙁 O tom jak se radnice MČ Praha 5 (ne)stará o veřejné prostranství by se dalo psát skoro každý den.

     Reagovat
     • 12 listopadu, 2021 (14:56)
      Trvalý odkaz

      Ad vaše tvrzení „Nejsem zástupce TSK, města ani radnice. Provozuji na politicích a městu nezávislý web o Barrandovu.“ Promiňte, pane inženýre Kryle, mám za to, že uvádíte ostatní v omyl. Podle mých informací jste zastupitelem městské části Praha 5 za Pirátskou stranu.

     • 20 listopadu, 2021 (10:41)
      Trvalý odkaz

      Web Barrandov.org je nepolitický a vyhýbám se tomu, aby zde prezentované články zněly jako politická propaganda. Nejsem členem žádné politické strany a jako jednateli Spolku na ochranu Barrandova mi v roce 2018 bylo nabídnuto doplnit společnou kandidátní listinu nezávislých občanů Prahy 5 (představovanou právě zástupci spolků) a Pirátské strany pro komunální volby. Toto uskupení výrazně uspělo a já osobně (bez osobní prezentace ve volební kampani) jsem dostal od voličů nejvíce hlasů na Barrandově ze všech 602 kandidátů všech politických stran. Ano, stal jsem se tedy zastupitelem MČ Praha 5. Přesto web nevyjadřuje názory žádné politické strany, ale především informuje o dění na Barrandově. Tedy ani zmíněné názory TSK, města či radnice. Nelituji toho, že jsem opozičním zastupitelem. Informace z radnice mám z první ruky a mohu je šířit na webu či FB Spolku na ochranu Barrandova a také zájmy Barrandovských hájit v zastupitelstvu. Vše dělám ve svém volném čase a Spolek i web dotuji z vlastních prostředků. Soudím, že aktivních občanů, kteří si nepotřebují budovat politickou kariéru do vyšších pater a chtějí na komunální úrovni nezištně pomáhat k lepšímu životu ve svém okolí by bylo potřeba více. Přidejte se.

   • 4 listopadu, 2021 (17:11)
    Trvalý odkaz

    Trochu to rozepiste. Ta cena je za provoz modrych zon, nebo uz ted bez nich? Pokud bez nich, rad bych ten vypocet videl. Za to ze se to 2x do roka zamete je to absurdni. Za to, ze se nakresli zluta cara do mist, kde se od vzniku sidlisne normalne parkuje a nejednou se nesmi? Za ty sterkem vysipane, dir plne prostranstvi u modre zastavky k barrandovu? Za ty propadajici se mista takrka vsude? Za diry pri vjezdu k Bille? Za ty celorocni kaluze v zapadlejsich ulicich? Za ty travou prorustajici chodniky? Za ty (nic proti nim, je to jejich prace, ale planuje to urcite nekdo vis) uklizece co zacnou v sobotu v 7 rano blbnout s fukarama pod okny?

    Reagovat
   • 8 listopadu, 2021 (09:00)
    Trvalý odkaz

    U tohoto stylu argumentace je potreba zohlednit vsechny aspekty. Neni pravdou, ze dostavam parkovaci misto zdarma, odvadim nemale dane a predpokladam, ze cast jich bude pouzita i v muj prospech.

    Cemu nerozumim, proc si nekdo da praci s komplikovanim zivota lidem na tak odlehlem miste jako je Barrandov. Proc ty cary nenamaluje rovne? A proc doprkynkadubovyho nenamaluje i parkovaci stani.

    Takhle to opravdu vypada jako jedno veliky svinstvo, kde obycejny clovek je na prestiznim poslednim miste.

    Reagovat
 • 5 listopadu, 2021 (10:40)
  Trvalý odkaz

  Který idiot tohle vymyslel? Přes den v době zpoplatnění je před naším domem polovina míst volná a nikdy tam není problém zaparkovat. Problém občas bývá až večer. No, když už budu muset vyhodit peníze za oprávnění, pořídím ho na celou městskou část a budu autem jezdit i tam, kam bych normálně jel MHD.

  Reagovat
  • 11 listopadu, 2021 (10:47)
   Trvalý odkaz

   Přesně v tomto duchu jsem podal k návrhu námitku. Změnit časové období regulace se zaměřením na dobu, kdy jsou parkovací místa nedostatečná. Rada materiál stáhla z programu a trochu v tomto smyslu upravila.

   Reagovat
 • 6 listopadu, 2021 (14:41)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  dá se ještě nějak upravit plánované časové rozpětí placeného parkování či vůbec mluvit o tom, kde to má a nemá smysl?
  Na Barrandově žiji od r. 2008 (nemám zde trvalé bydliště) a musím souhlasit s tím, že v pracovní dobu se zaparkovat dá, oproti večeru, kdy se lidé vrací domů.
  Přes léto je například celkově lepší parkování po celý den i víkend, s podzimem do jara horší.
  Víkendy se liší i dle počasí – návštěvníci Prahy rádi parkují na jejich okrajích, kde dále pokračují mhd.
  Také musím souhlasit, že na ploše např. ulice Grussova jsou často odložená i nepojízdná vozidla, totéž poblíž bazénu (Pražská čtvrť).
  Dále souhlasím, že u míst jako je poliklinika aj. by to mělo být volnější, ale stálo by za to, to místo monitorovat.
  Jedno úskalí rezidentů, které znám z pobytu 1 roku na Žižkově je ten, že si sice zaplatíte roční poplatek, ale ještě to neznamená, že vůbec zaparkujete. Ano, Praha 5 je velká, ale nedává mě smysl např. parkovat “pod kopcem” a pak ještě s taškama dojet tram domů – je na toto myšleno/ je to ošetřeno?

  Děkuji.

  S úctou,
  M. D.

  Reagovat
  • 11 listopadu, 2021 (10:44)
   Trvalý odkaz

   Můžete mít kartu pro parkování v celé Praze 5 nebo za poloviční cenu jen pro oblast např. Sídliště Barrandov. Z hlediska regulace automobilové dopravy se v budoucnu bude asi více inklinovat k většímu počtu menších oblastí. Zajistí to lepší parkování rezidentů u bydliště a bude negativně motivovat pro časté ježdění autem jen po městě.

   Reagovat
 • 7 listopadu, 2021 (09:28)
  Trvalý odkaz

  Bydlím na Barrandovském sídlišti od roku 1988 a mám v živé paměti pokus starosty Jančíka a jeho druhů zprivatizovat parkoviště za barrandovskou poštou. Po formální stránce je zřízení placených zón velmi podobné – rozhodnutí v průběhu dovolených, bez širší diskuse a v rámci rady. Kromě toho by mě opravdu zajímal položkový rozklad avizovaných nákladů, protože na některých parkovištích se údržba neprování vůbec (např. za poštou) resp. pokud parkovací místo má odhadovanou plochu řekněme 4,5 x 2,5 m2 pak specifické náklady na údržbu 2x ročně jsou asi 600 Kč/m2. Nebylo by lepší se vrátit k metařům? Pokud jde o drobné podnikání jsou placené zóny cestou jak se vypořádat s „kulaky“ v montérkách.

  Reagovat
 • 8 listopadu, 2021 (18:12)
  Trvalý odkaz

  Jal STK udrzuje pozemek pod mym autem ? Dvakrat za rok zamete a postrika ? Kam jdou ty virtualni tisice ?

  Reagovat
 • 11 listopadu, 2021 (11:04)
  Trvalý odkaz

  dobra,
  da se s tim neco jeste delat?? poradite kam smerovat zaplavu stiznosti?
  diky

  Reagovat
  • 11 listopadu, 2021 (11:19)
   Trvalý odkaz

   Rada MČ Praha 5 parkovací zóny již schválila. Dokument předkládal ke schválení předseda Dopravního výboru zastupitelstva MČ P5 pan Panenka (ODS). Pokud by Rada měla usnesení nějak revokovat, mělo by to jít stejnou cestou. Prosté vyjádření nesouhlasu asi nic nezmění. Mně se alespoň podařilo námitkou ještě před schválením alespoň trochu změnit časovou platnost omezení na dobu největšího nedostatku míst a na noční stání z neděle na pondělí. To byla námitka Spolku na ochranu Barrandova zaměřená proti odkládání firemních dodávek na sídliště přes víkend.

   Reagovat
 • 11 listopadu, 2021 (22:11)
  Trvalý odkaz

  Co prosím vedlo Městkou část P5 ke zřizování parkovacích zón na sídlišti Barrandov ? Plnění pokladny MČ nebo magistrátu? Za peníze, které „budeme muset“ jako rezidenti zaplatit, získáme po návratu z práce ve večerních hodinách obsazené parkoviště, takže nic!!!! Není to podvod? Tady asi nejde o zájem zlepšit parkování pro rezidenty sídliště na „okraji Prahy“ , kde parkují více méně pouze jeho obyvatelé. Navíc zde probíhá rozsáhlá výstavba nových bytů opět s nedostatečným zajištěním parkovacích míst pro „všechny nové obyvatele“. Což takhle místo nic neřešícich označování parkovacích zón na stávajících ulicích v této lokalitě, zajistit výstavbu dalších parkovacích míst v souvislosti s novou výstavbou?

  Reagovat
  • 20 listopadu, 2021 (10:50)
   Trvalý odkaz

   Osobně se nedomnívám, že primárním cílem je vybírání peněz. Zóny původně měly sloužit jako regulace ve vnitřní části města, kam denně dojíždí příliš mnoho aut a ve městě budovaném od středověku pro ně není prostor. Postupné rozrůstání zón pak auta vytlačuje dále a ty zahlcují další již od centra vzdálenější oblasti. Vytvoření jediné celopražské parkovací zóny by šlo proti původnímu záměru regulace a proti motivaci lidí do centra jezdit převážně MHD. Odhaduji, že vývoj půjde spíše dělením na menší zóny určené rezidentům.

   Reagovat
 • 12 listopadu, 2021 (15:23)
  Trvalý odkaz

  Návrh podával předseda dopravního výboru za ODS ing. Panenka. Marně jsem ve volebním programu ODS pro volby do zastupitelstva městské části ze září 2018 pátral po bodu „zřídíme zóny placeného stání na Barrandově, Zlíchově a Hlubočepích“. Zato tam najdete příslib „vybudování záchytných parkovacích terminálů a P+R parkovišť“ nebo „zavedení funkčního celoměstského systému parkování“. Zpravidla se úzkostlivě vyhýbám vulgaritám, ale vzhledem k pokoutnímu prosazení tohoto opatření i k  volebním slibům ODS (..mají starostku) bych si modré čáry dovolil označit jako svinstvo. Lituji, že nenacházím zdvořilejší výraz.

  Reagovat
 • 16 listopadu, 2021 (23:38)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  má někdo informaci, zda je P+R na budoucí konečné tramvaje u Slivence plánováno v režimu zdarma nebo bude za poplatek ?

  Reagovat
  • 20 listopadu, 2021 (10:11)
   Trvalý odkaz

   Ještě o tom zdaleka není rozhodnuto. V principu výše poplatku stoupá směrem do centra. U P+R na budoucí konečné tramvaje by mohl být poplatek minimální nebo žádný.

   Reagovat
 • 20 listopadu, 2021 (11:20)
  Trvalý odkaz

  Logiku v tom, prosím, v žádném případě nehledejte. Nejde o nic jiného, než o snadné příjmy pro radnici.
  Namalovat pár čar na silnici a dát značky je drobná investice oproti zisku, který přijde. A za nic… Nebo jim snad věříte, že ty peníze půjdou zpět na opravy a údržbu?

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2021 (10:34)
   Trvalý odkaz

   Musim souhlasit.

   Snadne penize jen ted „odpalkovat“ par tisic nespokojencu a prijem je hotov.

   Odsouhlaseni behem dovolene je samo o sobe vymluvne nebo ze by nahoda ?::)

   A vysledek pro nas lidi ? priplatime si za nic , nebot situace bude stejna , pres den se parkovt lze,vecer nikoliv. Radnici ovsem prijem zajisten. Dobra prace Vazeni.

   Omlouvam se za vynechani hacku a carek.

   Martin Praha 5

   Reagovat
 • 21 listopadu, 2021 (20:57)
  Trvalý odkaz

  Na sídlišti Barrandov bydlím už od roku 1986 a v původních plánech sídliště nebylo tolik bytových domů jako je zde nyní a nikdo si při „zahušťování“ nelámal hlavu s tím, že s každým novým bytem také přibude na sídlišti automobil, který je potřeba někam postavit. A jak pozoruji stále se budují nové byty a pochybuji zda je brán potaz i na potřebu parkovacích míst. Tam je asi největší problém, který je nyní řešen jednoduchým způsobem – modrou čárou u obrubníku a vybíráním poplatků. Nejsem proti tomu abych si zaplatil parkovací místo (za rozumnou cenu) ale potom chci mít možnost zaparkovat. Také pozoruji, že v pracovní době se dá docela pohodlně zaparkovat, ale když se vracím po osmnácté hodině tak to je už dost velký problém a večer po jedenácté nemožné. Řešení vidím v tom, že je nutné ke každému bytu zajistit i parkování. Podle Wikipedie je na Barrandově 8489 bytů.

  Reagovat
  • 28 listopadu, 2021 (18:25)
   Trvalý odkaz

   Nedostatek parkovišť je jen částí problému. Developeři staví byty, jejichž prodejem dobře vydělávají. Chybí ovšem celá infrastruktura. Sídliště bude mít velikost okresního města a není v něm žádná střední škola, žádné kulturní zařízení, nedostatečné zdravotnické zařízení a nedostatek mateřských školek. Do centra vede jediná silnice, kterou zahltí Středočeši. Město ani městská část nemá dost peněz, aby vše potřebné samo postavilo. Sídliště je noclehárnou a navíc bude stále hůře dopravně dostupnou do centra. Je potřeba Středočeská auta odstavovat v P+R na okraji města a developery donutit budovat infrastrukturu nebo na ní dávat městu peníze z jejich obrovských zisků.

   Reagovat
   • 28 listopadu, 2021 (20:47)
    Trvalý odkaz

    Tak at se ty auta vytlacuji z mist, kde opravdu prekazeji. Na barrandove pres den (8:00 az 16:00) se da vybirat, kam zaparkuju. Problem nastava pri navratu domacich ve vecernich hodinach. To modre zony opravdu nevyresi. Problem je jinde.

    Reagovat
 • 11 ledna, 2022 (23:29)
  Trvalý odkaz

  V ulici V bokách I , byla zřízena modrá zona , jen na některých místech , jaký je režim parkování kde není namalovaná.

  Reagovat
  • 16 ledna, 2022 (10:01)
   Trvalý odkaz

   V oblastech vyznačených jako parkovací zóny lze parkovat pouze na místech k tomu určených (tj. vyznačených na vozovce modrým pruhem). Stání mimo vyznačené plochy je zakázáno. Údajně parkovací autíčko s kamerami kontroluje pouze parkování ve vyznačených plochách. Pokuty za parkování mimo ně pak nepřijdou automaticky po projetí autíčka, ale pouze pokud takové auto označí pěšák městské policie.

   Reagovat
 • 16 ledna, 2022 (10:53)
  Trvalý odkaz

  Tak nevím, teď jsem parkoval v ulici Krškova a tam jsou modré čáry namalovány tak, že 10m ano, 3m ne, pak zase 5m ano, pak 5m ne. Co si o tom mám myslet? Tam, kde nejsou (čili ty vynechané 3m) omezení neplatí, nebo prostě platí v celé ulici?

  Reagovat
  • 22 ledna, 2022 (18:08)
   Trvalý odkaz

   Nelze parkovat u vjezdů, přechodů a popelnic. Proto tam není modrá čára po celé délce ulice.

   Reagovat
   • 8 února, 2022 (09:55)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den,mám dotaz zda si mohu pořídit oprávnění pro oblast Barrandov i když nemám trvalé bydliště? Bydlím přechodně u své tety,někdy jen 2-3 dny,někdy i celý týden,podle práce,potřebuji tedy parkovat i přes noc,v oblasti ulice Machatého,Tréglova apod. Modrá zóna je prý smíšená jak jsem se zde dočetl.Nikde jsem nenašel místa pro návštěvníky,na to se asi zapomnělo.

    Reagovat
    • 3 března, 2022 (15:46)
     Trvalý odkaz

     Levnější oprávnění (600Kč/rok) je určeno pouze rezidentům, tedy obyvatelům Sídliště Barrandov. Pokud máte trvalé bydliště jinde v Praze 5, můžete získat oprávnění pro celou městskou část. V opačném případě jste host a platíte podle času stání.

     Reagovat
 • 2 února, 2022 (18:05)
  Trvalý odkaz

  po prvním lístečku za stěračem od MP za stání na nekonfliktním místě (tedy kromě zóny zákazu stání) mimo modrou zónu jsem připraven věnovat něco ze svého času snaze o doplnění zón o další možnost parkování – zná někdo podobná místa a je ochoten to zkusit??
  děkuji za odpověď, event. jiné důležité informace
  jiří fuxa

  Reagovat
 • 8 února, 2022 (13:50)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den všem,

  magistráte Prahy 5 bylo by obtížné opatřít velké parkoviště na sídlišti Barrandov závorou na kartu rezidenta, která by umožnila vjezd/výjezd pouze jednoho vozidla (viz parkoviště PHA 4-Opatov). Pokud hladáte finance na tuto realizaci, tak ty soudě podle nepořádku v ulicích Barrandova naleznete ve fondu udržby zeleně a ulic, který pravděpodobně moc nečerpáte.
  Zamezilo by se
  – parkování vraků bez SPZ-tek (sotva si někdo za 600,-Kč/rok bude platit parkování jako rezident)
  – parkování řidičů dojíždějící za prací z okolí Prahy (na to jsou určeny parkoviště mimo obytnou část
  – krádežím vozidel přes odtahovku
  SPZ-ky aut na ulici by kontrolovala Městská PČR-PHA5 scanováním při průjezdu (identifikační SW, který se běžně již používá), tak jak se to dělá ve zbytku Prahy. Nevymýšlejte něco co už za vás někdo vymyslel ale i zrealizoval!
  Hezký den
  Julius Filkor

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..