Barrandov má 5 zastupitelů

Ve skončeném volebním období byli ve 43-členném zastupitelstvu jen 4 zástupci z Barrandova, ačkoliv poměrově podle počtu obyvatel by jich bylo odpovídající až 13. Po víkendových volbách budou v novém 41-členném zastupitelstvu působit tito zastupitelé:

Lucie Boudová (Praha 5 sobě), Zdeněk Doležal (ODS), Tomáš Hron (ANO 2011), Milan Kryl a Jiří Krátký (oba za Piráty).

Vítězem voleb je nové uskupení Praha 5 sobě s 10 mandáty a nově do zastupitelstva vstoupí také SEN 21 s 5 mandáty. Opoziční Piráti mají 6 mandátů. Součet mandátů opozice a nových stran je 21, což by umožnilo sestavit velmi křehkou a potenciálně nestabilní většinu. Strany původní velmi široké koalice (čítající 32 zastupitelů) získaly dohromady pouze 20 mandátů (ANO 7, ODS 6, TOP 4 a STAN 3) a to jim na sestavení většiny nestačí. Poraženým těchto voleb je starostka Zajíčková, která v počtu preferenčních hlasů skončila na své kandidátce až pátá. Příznivci a voliči ODS tak dali najevo, že „z pětky jedničku“ neudělala, jak slibovala a vystavili jí nehezké vysvědčení. Stejně dopadl kandidát na primátora a lídr kandidátky Spolu na magistrát Svoboda. Také on mezi svými skončil podle počtu hlasů až pátý.

Jednání o sestavení většinové koalice v Praze 5 intenzivně probíhají. Piráti jsou namlouváni z obou stran. Zvažují, zda jít s nováčky do křehké koalice, v níž může být riziko neúspěchu veliké. Varianta pouhého připojení se Pirátů k zástupcům neúspěšné končící koalice by byla silnější, avšak je nepravděpodobná. Pro Piráty je přijatelná pro spolupráci pouze její část. S tou však nemají dost mandátů na sestavení stabilní většiny. Zda se podaří sestavit koalici změny s pouhou většinou jednoho hlasu nebo širší a stabilnější sestavu, ukáží příští týdny.

Jeden myslel na “Barrandov má 5 zastupitelů

  • 28 září, 2022 (22:10)
    Trvalý odkaz

    Zkusila bych mluvit se vsemi a snazila se najit ty, se kterymi mam co nejvice shodných bodu nebo o kterych vim, ze se snimi da shodnout a spolupracovat. Neni vse jen o partajich ale o i o lidech.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..