O nás

Projekt zahradní čtvrti Barrandov

Spolek na ochranu (starého) Barrandova

je právním nástupcem bývalého Občanského sdružení na ochranu Barrandova založeného v roce 2004.

Občanské sdružení vzniklo jako reakce obyvatel Městské památkové zóny Barrandov na nezodpovědné jednání úřadů, které povolily ničit území památkové zóny výstavbou velkých bytových komplexů a stavět i na lesních pozemcích chráněných územním plánem.

Spolek pomáhá občanům se setkávat a společně hledat a navrhovat řešení, která udrží a zvýší kvalitu bydlení v památkové zóně a zajistí ochranu přírody v okolí bydliště. Hlavní činností spolku zůstává kontakt s úřady za účelem tlaku na důsledné dodržování zákonů, vyhlášek a předpisů ochraňující Městskou památkovou zónu Barrandov  a Národní přírodní památku Barrandovské skály. Dále se spolek zaměřuje na hájení zájmů občanů při řešení konkrétních kauz společných pro zájmové území, jako je dopravní obslužnost MHD, stav chodníků či problematické parkování návštěvníků filmového studia před rodinnými domy. Příjemnější součástí spolkové činnosti jsou společenská setkání, turistické, sportovní, vzdělávací a kulturní akce či společná zvelebování zahradní čtvrti – českého Hollywoodu.

Zapojte se do našeho hnutí. Můžete se stát jeho součástí a zapojit se třeba do přispívání do těchto stránek nebo nás podpořit různými formami. Kontaktovat nás můžete na e-mail: spolek(zavináč)barrandov.org .

Spolek na ochranu Barrandova – IČO 26666367 sídlí na adrese Filmařská 9, Praha 5 a je zapsaný ve Spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka 14696.