Zkratka Skalní-Barrandovská je po letech znovu obnovována

Jsou věci, o které usilujeme řadu let. Mnohé z nich jsou velmi důležité a jejich prosazení trvá dlouho. Oprava chodníků v Lumiérů, rekonstrukce Kříženeckého náměstí a ulic Skalní a Lumiérů, rekonstrukce schodiště spojující Barrandovskou s Lumiérů, vybudování stezky z Filmařské do Chuchelského háje, oživení objektu bývalé trafostanice Na Habrové či jen prosté dodržování Vyhlášky o památkové zóně Barrandov při povolování staveb. Na tom všem dlouhodobě pracujeme, ale výsledky ještě téměř nejsou vidět.

A pak se člověk při takovém jednání na Magistrátu zmíní o léta uzavřené cestě, na kterou už místní ani nevzpomenou a zjistí, že by nebyl takový problém ji znovu obnovit.

Až se půjdete projít Skalní ulicí, otevře se Vám mezi památkově chráněnou Vorlovou vilou (Skalní 176/8, Barrandovská 176/30) a památkově chráněnou Čelakovského vilou ( Skalní 327/10, Barrandovská 327/28) zcela nový pohled. Na místě neprostupného houští a starého plotu je průchod! Po obnovení schodiště jím budete moci ze Skalní ulice dojít do Barrandovské. Navíc při cestě dolů budete mít krásný výhled na Vltavu a druhý břeh.

Zkratka Skalní-Barrandovská

Vstřícnost vedení Magistrátu a Technických služeb nám dává naději, že i to ostatní, které je pro nás důležitější, se podaří dotáhnout k realizaci. Spolek na ochranu Barrandova získal díky voličům zastoupení na radnici Prahy 5 a nově se nám daří dát o sobě vědět i na Magistrátu. Tak věřme, že ty shora vyjmenované cíle také dosáhneme.

Otázka pro pamětníky do diskuze pod článkem: Kdo jste po původním schodišti šel a kdy to bylo naposledy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..