Biokontejner, biopopelnice a Ukliďme Česko 2024

Pro ty z vás, které vylákalo teplé počasí k jarním pracím na zahradě, jsou důležité následující informace:

V sobotu 30.března bude mezi 9.00 a 12:00 na křižovatku Barrandovská/Lumiérů/Skalní přistaven velkoobjemový kontejner na bioodpad.

– Počínaje 1.4. bude zahájen sezónní svoz biopopelnic. Kdo máte objednán svoz hnědé biopopelnice s četností 1x 14 dní, bude se tak na Barrandově dít vždy v pondělí v sudé týdny.

Kdo máte objednán svoz s četností 1x týden, budou vyváženy vždy ve čtvrtek počínaje 4.4.

Pokud ještě bipopelnici nemáte, můžete si ji objednat na https://www.psas.cz/dejte-bioodpadu-druhou-sanci Je zdarma včetně svozu.

– V sobotu 6.dubna 2024 se opět sejdeme k tradičnímu jarnímu úklidu okolí bydliště v rámci akce Ukliďme Česko, ukliďme si na Barrandově!

Začátek akce je od 9:30, ale přidat se lze i během dopoledne. Centrem pro výdej pomůcek bude prostor před bývalou trafostanicí u dětského hřiště Na Habrové. Spolek na ochranu Barrandova obstaral pytle na odpad i dostatek pracovních rukavic – opět je nemusíte vracet, budou se vám hodit nejen pro jarní práce na zahradě.

Zaměříme se na nepořádek okolo dětského hřiště Na Habrové a v lesíku Habrová, na schodiště mezi Lumiérů a Barrandovskou, na cestu z Filmařské do Chuchelského háje, podél Slavínského a každý dohlédne i na okolí domu, kde bydlí. Odpad budeme soustředit u  plotu dětského hřiště. Odvoz pytlů je s radnicí domluven.

Pokud jste se k nám v minulosti neměli možnost přidat, přečtěte si, o co jste přišli. Věřím, že i letos dokážeme, že nám na čistotě Městské památkové zóny Barrandov záleží.

Web akce https://www.uklidmecesko.cz/event/43440?fbclid=IwAR2b18KBtnCfSZrXJOqnaVXpnZ60YmNKw3-w0lp9gh4njRk22aCsR4AYcio s vyznačením místa v mapě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..