Podzimní sousedský úklid na Barrandově s prezentací projektu trafačky

Přátelé,

když jsme na jaře připravovali již tradiční jarní barrandovský úklid v rámci akce Ukliďme Česko, zastavila nás epidemie koronaviru a nařízení vlády k zákazu pořádání podobných akcí. Ačkoliv je počet aktuálně nakažených vyšší než na jaře, opadla panika a půlroční zkušenost soužití s koronavirem umožňuje akce tohoto druhu opět pořádat. Pohyb na čerstvém vzduchu s rozestupy a dodržováním hygienických opatření nikomu neublíží.

V sobotu 19.září se tedy opět zapojíme do akce Ukliďme Česko, ukliďme si na Barrandově! Začátek akce je od 9:00, ale přidat se lze i během celého dne.

Spolek na ochranu Barrandova zajistil pytle na odpad, pracovní rukavice a trochu občerstvení. Rukavice si po skončení akce můžete ponechat pro vaše podzimní práce na zahradě či na příští jarní úklid. MČ Praha 5 nám potvrdila, že do ulice Na Habrové přistaví kontejner na bio odpad a  po skončení akce odveze pytle naplněné směsným odpadem. Centrem pro výdej pomůcek bude prostor před bývalou trafostanicí u dětského hřiště Na Habrové. Odpad budeme soustředit u poslední garáže naproti dětskému hřišti.

Zaměříme se na nepořádek okolo dětského hřiště Na Habrové a v lesíku Habrová, na schodiště mezi Lumiérů a Barrandovskou, na cestu z Filmařské do Chuchelského háje a každý dohlédne i na okolí domu, kde bydlí.

Doprovodná akce: představení studie rekonstrukce trafostanice Na Habrové

Na místě setkání u trafostanice bude po dohodě s architekty vystavena prezentace studie přestavby objektu na skautskou klubovnu a komunitní centrum. Tato studie byla doporučena Výborem územního rozvoje ZMČ Praha 5 k realizaci.


Web akce: https://www.uklidmecesko.cz/event/26771

Děkujeme Městské části Praha 5 za podporu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..