Další nelegální ubytovna končí

O potížích, které místním obyvatelům v posledních letech přinášely ubytovny cizinců nelegálně vytvářené v pronajatých rodinných domech, garážích a sklepích jsme již několikrát psali na facebooku Spolku (o neochotě úředníků dne 13.11.2020 a reportáž ze zatýkání dne 4.12.2020) i v našich článcích zde na webu ( http://barrandov.org/na-nelegalni-ubytovny-si-posviti-radnice-i-magistrat/http://barrandov.org/razie-cizinecke-policie/ ).

Po té, co radnice věnovala značné úsilí zdůvodnění, že nám nepomůže, jsme situaci řešili sami přímo s ředitelem Cizinecké policie.Ukázalo se, že to byla správná cesta. Po sérii kontrol a vyhoštění několika cizinců a ukončení povolení k přechodnému pobytu dalších, začaly ubytovny zavírat. Jako první byla vyklizena vilka Filmařská 2. Před dvěma týdny nájemníci vystěhovali 6 postelí z garáže a sklepa objektu Filmařská 3 a tento týden z téhož objektu odvezli dalších 6 postelí.

Poslední noc před konečným vystěhováním ubytovny ve Filmařské 3 došlo k pokusu o vloupání do domu přímo naproti ubytovně. Zloději rozlomili zámek a brutální silou páčidly zohýbali zárubeň dveří do zahrady. Přesto se jim ani na zahradu nepodařilo dostat. Snad to byla poslední tečka za tím nešťastným případem.

Majitelka obou vyklizených domů nám řekla, že hledá nové slušnější nájemníky. Vietnamská pěstírna konopí, ruská „detektivní kancelář“, sídlo náboženské sekty, evropské zastoupení kurdské teroristické organizace, ruský nevěstinec a naposledy dvě ukrajinské ubytovny. To je pestrý seznam nájemníků, kteří se v obou jejích objektech za posledních 15 let vystřídali. Jménem barrandovských občanů tímto doporučuji paní majitelce změnit realitního agenta. Sousedé v památkové zóně by už konečně chtěli mít klid.

V hledáčku cizinecké policie dále zůstanou objekty Barrandovská 37, Barrandovská 58 a Lumiérů 9. Tedy alespoň za předpokladu, že v obou objektech ve Filmařské se ten seznam raritních nájemníků už nebude rozšiřovat.

Chcete-li mít častější informace o dění na Barrandově, připojte se do skupiny Spolku na ochranu Barrandova na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..