Zastupitelé řešili výjezd ze Sídliště Barrandov

Úzké hrdlo výjezdu aut ze Sídliště Barrandov bylo včera předmětem diskuze na zasedání Zastupitelstva MČ P5. Na programu bylo schvalování Studie Triangl, která zahrnuje i stavby u křižovatky Lamačova/K Barrandovu. A právě o kritické (ne)propustnosti křižovatky se jednalo. Jednatel Spolku na ochranu Barrandova Milan Kryl zastupitelům připomněl, že podle demografické studie bude Sídliště Barrandov mít v roce 2030 (po rozšíření k Holyni) více obyvatel než má Kolín či Příbram. Zatímco kolínští a příbramští pracují uvnitř města, barrandovští ráno převážně vyjíždějí ze sídliště ven úzkým hrdlem – ulicí K Barrandovu.

Uvedl, že realizace staveb zakreslených ve studii po obou stranách Lamačovy ulice by znemožnila budoucí rozšíření křižovatky. Stavební úpravu křižovatky přitom vyžaduje Generel dopravy MČ P5 a ve své návrhové části tomuto kritickému místu věnuje celých pět stran.

Opoziční zastupitel Kryl (zvolený za Piráty a spolky) citoval kromě dopravního generelu i několik starších usnesení Výboru dopravy, Výboru pro územní rozvoj i Městské rady, která v minulosti v této věci inicioval. Protože včerejší návrh předložený zastupitelům tato usnesení ignoroval, podal protinávrh s požadavkem na zkapacitnění křižovatky Lamačova/K Barrandovu. Žádal, aby budoucí úprava křižovatky získala prioritu před realizací Studií Triangl navržených staveb.

Po přesvědčivém vystoupení bylo zřejmé, že protinávrh má v zastupitelstvu podporu a zastupitelé se nechtějí před volbami kompromitovat odmítnutím opravy chybného územního plánování, jehož důsledkem by byly ještě horší dopravní problémy obyvatel sídliště. Proud aut by se pak mohl přelít i do Hlubočep a negativní dopad špatného rozhodnutí by se týkal i Zlíchova. Současně ale ODS nechtěla připustit, aby její návrh usnesení byl překonán návrhem pirátským a odpovědný radní proto navrhl přestávku k dohodě o společném usnesení.

Po přestávce byl tedy schválen jen jeden společně upravený návrh. V diskuzi zaznělo, že radní za ODS už asi počtvrté „vykradli“ protinávrh zastupitele Kryla. Aby v zápisu nebylo usnesení označeno jako opoziční protinávrh, po malé úpravě jej do hlasování předložili jako vlastní návrh. Zejména teď před volbami je politická ješitnost na vzestupu.

Barrandovským bude jedno, čí jméno je u návrhu uvedeno. Mnohem důležitější bude, aby vedení radnice problémy řešilo a nenechávalo je vyhnít, jak se ukázalo hned v několika bodech včerejšího jednání zastupitelstva. To už je však na jiný článek.

2 komentáře: „Zastupitelé řešili výjezd ze Sídliště Barrandov

 • 4 května, 2022 (19:19)
  Trvalý odkaz

  Super práce pro lidi. Jestli by to nešlo nějak, že ty co pojedu rovně na sídliště a zpět by jeli po nadjezdu.
  A ti co odbočují tak po zemi.
  Místa je dost mezi čerpačkou a panelákama

  Reagovat
  • 5 května, 2022 (21:21)
   Trvalý odkaz

   Těch nápadů lidé především na FB napsali mnoho. Necháme to však radši navrhnout odborníky a s návrhem veřejnost seznámíme.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..