Ukliďme svět, ukliďme si na Barrandově 2021

Přátelé,

každoročně jsme si na jaře na Barrandově uklidili v rámci akce Ukliďme svět – ukliďme Česko. Ani jsme netušili, že v letech 2016 – 2020 úklid probíhal pod společnou garancí dvou celostátních organizátorů, kteří se letos rozešli. Možná jste zaznamenali, že v březnu trochu skromně za obtížných podmínek proběhla na několika místech akce „Ukliďme Česko“. Příští týden na Den Země pak druhý z bývalých spoluorganizátorů – Český svaz ochránců přírody pořádá svoji akci „Ukliďme svět“. Radnice MČ P5 letos asi nevěděla, ke komu se přidat, a pro jistotu nepodpořila žádnou z obou akcí ani mediálně ani finančně. My na Barrandově si však dokážeme poradit i bez podpory radnice.

V sobotu 24.dubna 2021 se tedy zapojíme do akce „Ukliďme svět, ukliďme si na Barrandově!“ Začátek akce je od 9:00, ale přidat se lze i během dopoledne. Centrem pro výdej pomůcek bude prostor před bývalou trafostanicí u dětského hřiště Na Habrové. Odpad budeme soustředit u  plotu dětského hřiště.

Spolek na ochranu Barrandova nakoupil pytle na odpad i trochu pracovních rukavic. Kdo máte vlastní rukavice nebo jste si ponechali ty rozdávané z podzimního úklidu, radši si vezměte svoje, ať máme dost i pro nově příchozí. Ty rozdané opět nemusíte vracet. Občerstvení letos vzhledem k hygienickým omezením a finančním možnostem rozdávat (snad kromě balených ovocných pitíček pro děti) nebudeme.

Zaměříme se na nepořádek okolo dětského hřiště Na Habrové a v lesíku Habrová, na schodiště mezi Lumiérů a Barrandovskou, na cestu z Filmařské do Chuchelského háje a každý dohlédne i na okolí domu, kde bydlí.

Loni byla akce velmi vydařená a ohlas měl i článek o ní. Tak věřím, že letos dokážeme, že nám na čistotě Městské památkové zóny Barrandov záleží a že si dokážeme poradit i bez finanční pomoci radnice.

Web akce: https://www.mapotic.com/uklidme-svet-dobrovolnicke-uklidy/658497-uklidme-si-na-barrandove Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..