Úklid odpadků jako společenská akce

Viděli jste už někdy opravdu velmi bohatého člověka nebo alespoň nějakou významnou celebritu oblečenou v pracovním, s pracovními rukavicemi a velkým pytlem, jak sbírá odpad z ulice? Že ne? Že úspěšní lidé, kteří mají své vlastní zahradníky, správce a hospodyně, kteří si hlídají soukromí tak, že na zvonku u vjezdu do zahrady nenajdete jejich jména, takové věci nedělají? Jinde asi opravdu ne. Barrandovská zahradní vilová čtvrť má genia loci z prvorepublikové zlaté éry filmu a také má spoustu prima obyvatel, kteří bez ohledu na společenské postavení tohle dokáží. Tady jsme hrdými sousedy a tahle báječná čtvrť je náš domov. Společný sousedský úklid odpadu je pak nejen příležitostí pro zlepšení životního prostředí kolem našich domů, ale i skvělou společenskou akcí.

Letos byla navíc zpestřena prezentací studie přestavby bývalé trafostanice (u níž se akce konala) na skautskou klubovnu a komunitní centrum. Sousedé měli také možnost diskutovat s architektem o připravované rekonstrukci ulic Lumiérů a Skalní a o nové koncepci Kříženeckého náměstí jako významného místa před vstupem do filmových ateliérů. Jako bonus na závěr přijel televizní štáb o nás natočit reportáž a rozhovor s předsedou Spolku na ochranu Barrandova, jako hlavním organizátorem.

Vydařený den nepokazila ani na poslední chvíli zaslaná řada omluv od pravidelných účastníků z důvodů nařízené karantény či jen obavy z ní. Výsledkem práce sousedů ze zahradní vilové čtvrti Barrandov bylo 35 pytlů plných odpadu a 2 naložená nákladní auta. Ještě důležitější je ale poznání, že tady lidem na kvalitě života a čistotě prostředí a také na dobrých sousedských vztazích velmi záleží.

Poděkování patří všem, kteří přišli a přiložili ruce k dílu, organizátorům celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a také MČ Praha 5 za příspěvek na úhradu části nákladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..