Kapličku pod Terasami opraví spolek Prázdné domy

Pozemek s kaplí v bývalém lomu pod Terasami Barrandov nedávno změnil majitele. Spolek Prázdné domy od něj získal kapli do pronájmu na 10 let a společně ji postupně opraví.

Kaple pod lomem na Křenkově vznikla úpravou původního skladiště střelného prachu. To bylo r.1742 postaveno francouzským vojskem při odlámání skály a budování silnice do Chuchle. Po roce 1900 byla kaple upravena v beuronském stylu emauzskými benediktiny. V kapli zasvěcené Panně Marii Bolestné, byla první mše sloužena 9. 9. 1903. Od poloviny 20.stol. kaple dlouho chátrala, byla otevřená a interiér byl poničen vandaly. Dnes je kaple v havarijním stavu.

Náš spřátelený spolek Prázdné domy proto na opravu kaple založil transparentní sbírkový účet 2401688482/2010.

Bližší informace o sbírce na opravu kaple najdete na zachrankapli.cz. Aktuálně spolek propaguje sbírku na mozaiku nad vchodem. Je možné si koupit konkrétní mozaikové sklíčko (nebo radši více sklíček). Kostiček (správně tesser) je zde neuvěřitelných 10.350 ks. Rekonstrukce tak vyjde skoro na 200 tis. Kč. Spolek proto zahájil adopci kostiček. Zlatá kostička vyjde na 50 Kč, ostatní na 10 Kč. Můžete adoptovat i např. celé písmeno v mozaice. Kontaktujte spolek a vypočítají vám cenu. Písmeno na fasádě kaple může být „vaše“.  Nebo můžete přispět jen tak 🙂 a nejen o adventním čase.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..