Cenzura a zákazy barrandovským nepomohou

Dnes probíhá celostátní akce Zažít město jinak. Loni jsme uspořádali velmi úspěšnou „Zažít Barrandov jinak“ s podporou radnice a i letos jsme připravili program a dostatečně s předstihem jsme požádali radnici znovu o podporu. Od pana gesčního radního z ODS se nám dostalo vzkazu, že si Spolek na ochranu Barrandova má vybrat nějaký jiný termín až po volbách a žádost stáhnout. Přitom letos radnice tuto akci finančně podporuje právě v dnešním termínu na jiných sedmi místech Prahy 5 a ještě se tím chlubí v radničním časopisu! To nelze vysvětlit jinak, než že se ODS setkání barrandovských pod vedením Spolku bojí, a proto jim hází klacky pod nohy.

Před týdnem se tentýž radní z ODS ve facebookové diskuzní skupině Barrandoviny.cz pod příspěvkem Spolku na ochranu Barrandova vyjádřil, že příspěvek o rozporu záměru jednoho radního vybudovat komunitní zahradu na místě, kde druhý radní plánuje postavit sportovní halu, je prý podle něj volební propagací Spolku a na FB nepatří. Přitom volební propagací druhého radního bylo právě zveřejnění záměru vybudovat komunitní zahradu. Kritika byla oprávněná, protože radní sám mi osobně potvrdil, že ani nezjišťoval, co je v územním plánu a nevěděl nic o studii schvalující umístění sportoviště právě na tomto místě. Výsledkem reakce radního je, že od té doby Spolku na ochranu Barrandova je odmítáno v barrandovské FB skupině publikovat své příspěvky i ty zcela nepolitické a informační jako např. o záměru výstavby skateparku v Růžičkově rokli či akci Zažít město jinak. Zařízení cenzury opět nelze vysvětlit jinak než, že se ODS Spolku bojí, a proto barrandovským hází klacky pod nohy.

Přitom vedení radnice zneužilo ke své předvolební propagaci radniční časopis plný zavádějících článků. Z posledního čísla nechalo vypustit i dvoustranu odpovědí zastupitelů na otázky, aby se jiným stranám nedostal v radničním časopisu ani kousek prostoru. Předvolební praktiky koalice ODS, ANO a STAN se začaly podobat těm, které jsme před 33 lety společně odmítli.

Je už veřejně známo, že jako jednatel Spolku na ochranu Barrandova jsem nestranickým kandidátem na starostu. Pirátská strana mi svojí volbou dala důvěru a s ní vzala na svoji kandidátku i další mnou doporučené členy Spolku na ochranu Barrandova a sousedy z Barrandova. Barrandov včetně sídliště je v zastupitelstvu velmi málo zastoupen a řešení jeho mnoha problémů přinesou spíše lidé, kterým na nich opravdu záleží. A právě na kandidátce č.8, kterou vedu, je jich, jak z přehledu kandidujících vyplývá, nejvíce. Neváhejte v pátek či sobotu k volbám přijít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..