Bude už konečně Barrandov na radnici dostatečně zastoupen?

V diskuzních FB skupinách opakovaně zaznívá, že radnice se o Barrandov nestará a místní problémy neřeší či je ani nezná. Ze současných 43 zastupitelů MČ Praha 5 jsou pouze 4 z Barrandova a to je velmi málo. Podle počtu obyvatel by Barrandovu odpovídalo zastoupení 12-13 zastupiteli. Je na vás to ve volbách změnit.

Oslovili jsme politické strany a přinášíme informaci o kandidátech z Barrandova, kteří se ucházejí o vaši přízeň. Uvádíme počet barrandovských kandidátů z první dvacítky kandidátních listin. Ve druhé polovině kandidátních listin jsou většinou neaktivní členové či příznivci tak říkajíc „do počtu“.

Nejvíce, tj. 7 kandidátů z Barrandova v popředí, mají Piráti. Je to dáno tím, že si zvolili kandidátem na starostu předsedu Spolku na ochranu Barrandova. Nejde o čistě stranickou kandidátku a proto jsou v ní zastoupeni i další bezpartijní členové barrandovského spolku. Dále 3 kandidáty z Barrandova má Sen 21, 2 kandidáty z Barrandova má Praha 5 sobě a pouze po 1 mají koalice Společně, ANO a SPD. Ostatní strany nám buď na dotaz neodpověděli a současně jsme nezaznamenali žádnou barrandovskou aktivitu u jmen jejich kandidátů nebo jde o strany, jejichž volební preference jsou zanedbatelné a hlasy pro ně nejspíše propadnou.

Z přehledu je zřejmé, že tradiční strany Barrandov dost opomíjejí. Většina barrandovských kandidátů je z řad nestraníků, kteří dlouhodobě chtějí řešit nějaký barrandovský problém a z toho důvodu se rozhodli kandidovat. Zkušenými zastupiteli jsou pouze 3 barrandovští kandidáti. (2 za Piráty a 1 za Společně), všichni ostatní budou nováčky. Už ze seznamu kandidátů je zřejmé, že Barrandov i příští 4 roky bude v zastupitelstvu zastoupen neúměrně malým počtem zástupců.

Každý volič bude letos v Praze 5 mít k dispozici 41 hlasů, které může rozdělit napříč všemi kandidátkami. Nejspíše budete politickými stranami vyzváni k jednomu křížku pro celou jejich stranickou kandidátku. To dává smysl, protože kandidátům na hraně volitelnosti více pomůže zakřížkování celé strany, než volba pouze jich samotných. Přeskakování v komunálních volbách je totiž mnohem těžší než v parlamentních. Pamatujete na dobu, kdy voliči ODS nechtěli Jančíka a hromadně křížkovali celou kandidátku kromě něho? Dostal nejméně hlasů a stejně se znovu stal starostou. Znáte-li někoho z kandidátů osobně a je-li umístěn spíše v popředí kandidátky, nejvíce mu pomůžete zakřížkováním celé strany. Pokud přesto budete křížkovat napříč, tedy kandidáty více stran, pak nesmíte udělat více než 41 křížků. To by se vaše volba stala neplatnou.

O tom, kdo a v jakém počtu bude usilovat o řešení mnoha barrandovských problémů rozhodnete už v pátek a v sobotu.

Jeden myslel na “Bude už konečně Barrandov na radnici dostatečně zastoupen?

 • 22 září, 2022 (09:33)
  Trvalý odkaz

  Nejskalnější voliči ODS z Barrandova se domlouvají, že budou křížkovat 15 kandidátů pod Zajíčkovou (aby byla přeskočena) a zbylé křížky rozdělí pro barrandovské kandidáty z jiných stran. Chtějí opakovat chybu s Jančíkem – Zajíčková přeskočena nebude. Komu není rady… Jen pro ně je tady jmenný seznam barrandovských kandidátů: Piráti: č.1 Milan Kryl, č.4 Jiří Krátký, č.11 Jiří Krátký,jr., č.15 Kateřina Studničková, č.17 Michal Kluka, č.18 Michal Jokeš, č.20 Barbora Stárková.
  Sen 21: č.8 Lenka Vančatová, č.11 Michaela Sokolová, č.13 Eliška Hozmanová.
  Praha 5 sobě: č.7 Lucie Boudová, č.19 Lenka Stará.
  Společně : č.5 Zdeněk Doležal.
  ANO 2011: č.7 Tomáš Hron.
  SPD: č.9 Milan Wunsche

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..